rexer
10 بهمن 1401 - 22:51

رقابت نهایی ۱۴۰۰ نفر از خانواده کارکنان سپاه در مسابقات قرآن

مسئول سازمان فرهنگی خانواده سپاه از رقابت نهایی یک هزار و 400 نفر، در دوازدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خانواده‌های کارکنان سپاه پاسداران به میزبانی مشهد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت کاظم الاسلام زنگنه در افتتاحیه دوازدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خانواده‌های کارکنان سپاه پاسداران که در مجتمع فرهنگی امامت مشهد برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مأموریت‌های سازمان فرهنگی خانواده، تشکیل و تحکیم و تعالی خانواده کارکنان سپاه پاسداران است.

مسئول سازمان فرهنگی خانواده سپاه پاسداران تصریح کرد: برای تحقق این طرح برنامه‌هایی با اولویت موضوع قرآن، عترت، احکام و سبک زندگی دینی در مصون‌سازی خانواده از تهاجم فرهنگی و شبکه‌های مجازی داریم.

 وی با اشاره به اینکه اولویت اول این مجموعه قرآن و عترت است و به حول قوه الهی از باب قرآن و عترت شهر مقدس مشهد را برای میزبانی انتخاب کردیم، تصریح کرد:  مرحله نهایی دوازدهمین دوره مسابقات خانواده‌ها در کنار بارگاه ملکوتی امام رضا علیه‌السلام برگزار می‌شود که در دوره مقدماتی با بیش از ۲۴ هزار نفر آغاز شد و ۱۲ هزار نفر به مرحله نیمه‌نهایی راه یافتند.

زنگنه بیان کرد: از این تعداد هزار و ۴۰۰ نفر به مرحله نهایی راه پیدا کردند که ان‌شاءالله این رقابت قرآنی بسیار سالم  از فردا صبح در ۶ رشته قرآنی ازجمله حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء، تحقیق، ترتیل و مفاهیم برای پسران در رشته اذان شروع می‌شود.

 وی اضافه کرد: مسابقات در روز  چهارشنبه به اتمام می‌رسد و روز پنجشنبه نظر داوران اخذ و بعدازظهر همان روز هم اختتامیه در تالار قدس آستان قدس رضوی با حضور مسئولان کشوری و لشکری برگزار و جوایز ارزنده‌ای هم به منتخبین این دوره از مسابقات نهایی اهدا می‌شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1008769